Rok szkolny 2015/2016

Nagrodę Burmistrza Miasta Kalwaria w roku szkolnym 2015/2016 za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia zdobyli:

  • Dawid Paździoro Klasa V - Średnia 5,4 -II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - EMOCJE
  • Michał Bodnar Klasa VI -Średnia 5,2 - Finalistka Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego oraz I miejsce w finale Igrzysk 2015/2016 Powiatu Wadowickiego w Tenisie Stołowym.
  • Patryk Łuczak II gim. Średnia 5,1 -Finalista Konkursu „Opowiem Ci o Małopolsce-moim miejscu na ziemi, mojej małej ojczyźnie” dla uczniów gimnazjum województwa małopolskiego w roku szkolnym 2015/2016

Nagrodę Burmistrza Miasta Kalwaria w roku szkolnym 2015/2016 za wysokie wyniki w nauce zdobyli:

  • Patrycja Faber kl. V - śr. ocen: 5,5
  • Wiktoria Mydlarz kl.V - śr. ocen: 5,4
  • Filip Filek kl.VI - śr. ocen: 5,2
  • Dominik Sternal kl. I gim. - śr. ocen: 4,9
  • Justyna Wodniak kl. III gim. - śr. ocen: 5,0
  • Kamil Zdebski kl. III gim. - śr. ocen: 4,9
Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali także świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe w szkole.

Nagrodę Burmistrza Miasta Kalwaria w roku szkolnym 2015/2016 za szczególne osiągnięcia zdobyli:

  • Kamil Wodniak Klasa VI Finalista Wojewódzkiego Turnieju Tenisa Stołowego, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur
  • Karolina Reszkiewicz Klasa I gim. Finalistka Wojewódzkich Biegów Przełajowych oraz Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1000m.
  • Wojciech Gnojek Klasa III gim. I miejsce w kategorii Juniorzy Młodsi Pucharu Polski BMX Racing 2016 oraz II miejsce w Pucharze Polski 2015 w konkurencji BMX Racing w kategorii Juniorzy Młodsi.

W roku szkolnym 2015/2016 nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową postawę na zajęciach edukacyjnych otrzymali następujący uczniowie z młodszej grupy wiekowej:

  • Klaudia Faber klasa I
  • Justyna Gębala klasa I
  • Oliwia Giełdoń klasa I
  • Natalia Marszałek klasa I
  • Maciej Nowak klasa I
  • Maja Suchan klasa I
  • Mikołaj Woźnica klasa I
  • Weronika Łopata klasa II
  • Aleksy Kasprzak klasa II
  • Julia Ciesielczyk klasa II
  • Emilia Turek klasa II
  • Szymon Piwowarczyk klasa II
  • Julia Jarosz klasa II

Nagrody książkowe w roku szkolnym 2015/2016 za wysoką frekwencję otrzymali następujący uczniowie z młodszej grupy wiekowej:

  • Marcel Moskała klasa II
  • Klaudia Bielarz klasa II
  • Emilka Turek klasa II
  • Julia Jarosz klasa II
  • Szymon Piwowarczyk klasa II

Nagrody książkowe na koniec roku szkolnego 2015/2016 otrzymali następujący uczniowie z klas IV-VI oraz I-III gimnazjum:

  • Wiktor Moskała klasa IV
  • Wiktoria Jarosz klasa IV
  • Patrycja Faber klasa V
  • Emilia Graca klasa V
  • Wiktoria Mydlarz klasa V
  • Filip Ochman klasa V
  • Dawid Paździorko klasa V
  • Bernadeta Baca klasa V
  • Michał Bodnar klasa V
  • Filip Filek klasa V
  • Kamil Wodniak klasa V
  • Dominik Sternal klasa I gim.
  • Karolina Reszkiewicz klasa I gim.
  • Adrian Turek klasa I gim.
  • Michał Leja klasa II gim.
  • Patryk Łuczak klasa II gim.
  • Maciej Filek klasa III gim.
  • Maria Kalęba klasa III gim.
  • Justyna Wodniak klasa III gim.
  • Kamil Zdebski klasa III gim.

Karolina Reszkiewicz z klasy I gim. zdobyła punktowane 8 miejsce w finale zawodów wojewódzkich - indywidualnych biegach przełajowych, organizowanych w ramach Małopolskiej Gimnazjady. W ubiegłym roku na tej samej imprezie Karolina zajęła 9 miejsce. czytaj więcej




Rok szkolny 2014/2015

Nagrodę Burmistrza Miasta Kalwaria w roku szkolnym 2014/2015 za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia zdobyli:

  • Michał Bodnar Klasa V Średnia 5,3 - Finalista Igrzysk 2014/2015 Powiatu Wadowickiego w Tenisie Stołowym
  • Monika Sternal Klasa III gim. Średnia 5,2 - Finalistka Małopolskiego Konkursu Matematycznego w roku szkolnym 2014/2015
  • Patryk Łuczak Klasa II gim. Średnia 5,1 - Wyróżnienie w etapie wojewódzkim konkursu „Ślady Solidarności w historii mojego regionu”.

Nagrodę Burmistrza Miasta Kalwaria w roku szkolnym 2014/2015 za wysokie wyniki w nauce zdobyli:

  • Patrycja Faber klasa IV - średnia ocen: 5,5
  • Dawid Paździorko klasa IV - średnia ocen: 5,4
  • Wiktoria Mydlarz klasa IV - średnia ocen: 5,3
  • Filip Filek klasa V - średnia ocen: 5,2
  • Wojciech Kowalczyk klasa VI - średnia ocen: 5,2
  • Dominik Sternal klasa VI - średnia ocen: 5,2
  • Justyna Wodniak klasa IIgim. - średnia ocen: 4,9
Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali także świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe w szkole.

Nagrodę Burmistrza Miasta Kalwaria w roku szkolnym 2014/2015 za szczególne osiągnięcia zdobyli:

  • Karolina Reszkiewicz Klasa VI Finalistka Wojewódzkich Biegów Przełajowych.
  • Kamil WodniakKlasa V Finalista Igrzysk 2014/2015 Powiatu Wadowickiego w tenisie stołowym. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur
  • Roch Zajączkowski Klasa I gim. III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moja Rodzina” zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie.
  • Wojciech Gnojek Klasa II gim. V miejsce w II Mistrzostwach Polski BMX j jeździe indywidualnej na czas i w 4 edycji Pucharu Polski.

W roku szkolnym 2014/2015 nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową postawę na zajęciach edukacyjnych otrzymali następujący uczniowie z młodszej grupy wiekowej:

  • Weronika Łopata - kl.I
  • Aleksy Kasprzak - kl.I
  • Wiktoria Adamczyk - kl. III
  • Kacper Morek - kl. III
  • Wiktor Moskała - kl.III

Za bardzo dobre wyniki w nauce świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymali ponadto następujący uczniowie z klas IV - VI oraz I - III gimnazjum:

  • Gabriela Lasak - kl. IV średnia ocen: 4,9
  • Emilia Graca - kl. IVśrednia ocen: 4,8
  • Oliwier Nowak - kl. IV średnia ocen: 4,8
  • Filip Ochman - kl. IV średnia ocen: 4,8
  • Kamil Wodniak - kl. V średnia ocen: 4,9
  • Bernadeta Baca - kl. V średnia ocen: 4,8
  • Bartłomiej Prokurat - kl.VI średnia ocen: 4,8
  • Maria Kalęba - kl. I gim średnia ocen: 4,8

MUZYKA

Patrycja Faber, reprezentantka naszej szkoły w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Barwałdzie Dolnym oraz w czasie Dni Papieskich w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wiktoria Mydlarz i Gabriela Lasak, zdobyły wyróżnienie w Gminnym Festiwalu Piosenki Polskiej.

Julia Bucka, która zdobyła III miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Barwałdzie Dolnym.

Agnieszka Suchan wywalczyła III miejsce w Gminnym Festiwalu Piosenki Polskiej

W konkursach muzycznych brały również udział Izabela Frączek oraz Klaudia Korzeniowska z kl. I gimnazjum, która uplasowała się na III miejscu w Konkursie Kolęd i Pastorałek w Barwałdzie Dolnym.

PLASTYKA

W naszej szkole nie brak również talentów plastycznych.

W tym roku szkolnym II miejsce w konkursie plastycznym Talenty zdobył Dawid PaĽdziorko, zaś w kategorii gimnazjum III miejsce Krzysztof Pocztowski, a wyróżnienie Jakub Mirocha.

Krzysztofa Pocztowskiego, zdobył I miejsce w gminnym konkursie na najładniejszy łańcuch choinkowy oraz I miejsce w konkursie na najładniejszą ozdobę wielkanocną.

Rocha Zajączkowski , zdobył III miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Moja rodzina 20 lat póĽniej”.

JĘZYK POLSKI

W listopadzie miał miejsce Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z Ortografią”. Okazało się, że bezkonkurencyjny był Dawid PaĽdziorko, uczeń kl. IV, który uplasował się na I miejscu zdobywając tym samym tytuł Gminnego Mistrza Ortografii.

MATEMATYKA

Wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie matematycznym KANGUR zdobyli Dominik Sternal oraz Kamil Wodniak.

Uczennica kl. III gimnazjum Monika Sternal została finalistką Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów.

HISTORIA

Patryk Łuczak, uczeń kl. I gimnazjum został wyróżniony w etapie wojewódzkim konkursu na prezentację multimedialną „Ślady Solidarności w historii mojego regionu” organizowanego w ramach projektu „Szlakiem Małopolskiej Solidarności”..

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Szóstoklasistka Karolina Reszkiewicz jest finalistką Wojewódzkich Biegów Przełajowych, zaś Adrian Turek zdobył I miejsce w gminnym konkursie „Bieguś Kalwaryjski”. Ci sami uczniowie brali udział w turnieju na najsprawniejszego ucznia, uzyskując wysokie lokaty - Karolina II, a Adrian VI miejsce.

Dużymi sukcesami sportowymi może się też pochwalić Wojciech Gnojek, który zajął m. in. III miejsce w Pumptracku II Mistrzostwach Bielska - Białej, V miejsce w Mistrzostwach Polski BMX w jeĽdzie indywidualnej i V miejsce w kategorii MŁODZIK w IV Edycji Pucharu Polski.

Gratulacje należą się też Michałowi Bodnarowi i Kamilowi Wodniakowi za ich osiągnięcia w tenisie stołowym. Kamil Wodniak zajął II miejsce w turnieju z okazji Dni Papieskich, a Michał Bodnar IV miejsce w finale igrzysk powiatu wadowickiego.

Przemysław Gębala III miejsce w sieciowych mistrzostwach Kwietnej Mili.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i życzenia dalszych sukcesów!   czytaj więcej




Rok szkolny 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową postawę na zajęciach edukacyjnych otrzymują uczniowie z młodszej grupy wiekowej:

  • Wiktoria Adamczyk - kl. II
  • Kacper Morek - kl. II
  • Patrycja Faber - kl. III
  • Wiktoria Mydlarz - kl. III
  • Gabriela Lasak - kl. III
  • Dawid PaĽdziorko - kl. III
  • Filip Ochman - kl. III

Nagrodę Burmistrza Miasta Kalwaria w roku szkolnym 2013/2014 za wysokie wyniki w nauce zdobyli:
  • Michał Bodnar - kl. IV      średnia ocen: 5,3
  • Kamil Wodniak - kl. IV      średnia ocen: 5,2
  • Patryk Łuczak - kl. VI       średnia ocen: 5,2
  • Maria Kalęba - kl. I gim       średnia ocen: 5,1
  • Justyna Wodniak - kl. I gim       średnia ocen: 5,0
  • Kamil Zdebski - kl. I gim       średnia ocen: 4,9
  • Monika Sternal - kl. II gim       średnia ocen: 4,9
  • Marta Pacut - kl. III gim       średnia ocen: 5,4

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali także świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe.

Za szczególne osiągnięcia Nagrodę Burmistrza Miasta Kalwaria otrzymał w tym roku: Wojciech Gnojek- kl. I gim

  • III miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski BMX 2013 w kategorii „Młodzik” mężczyzn
  • II miejsce w kolarstwie BMX kategoria mężczyĽni -„Młodzik” Challenge Małopolski 2013 o Puchar Redakcji Sportowej TVP Kraków, organizowanego przez Małopolski Związek Kolarski

Za bardzo dobre wyniki w nauce świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymali ponadto następujący uczniowie z klas IV - VI oraz I  -  III gimnazjum:

  • Filip Filek - kl. IV       średnia ocen: 5,1
  • Dominik Sternal - kl. V       średnia ocen: 5,1
  • Adrian Turek - kl. V       średnia ocen: 5,0
  • Bartłomiej Prokurat - kl. V       średnia ocen: 4,8
  • Michał Leja - kl. VI       średnia ocen: 4,9
  • Aleksandra Moskała - kl. VI      średnia ocen: 4,8
  • Maciej Filek - kl. I gim       średnia ocen: 4,8

Osiagnięcia w konkursach w II semestrze roku szkolnego 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

  • Albert Łuczak - III gim. - laureat Małopolskiego Konkursu z Fizyki dla gimnazjalistów

  • Maciej Latocha - III gim - etap rejonowy Małopolskiego Konkursu z Historii

  • Karolina Grabska III gim. - etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

  • Marta Pacut - etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego



Rok szkolny 2011/2012

  • Karolina Kolwalczyk I miejsce w gminnym konkursie na „Najładniejszą pisankę wielkanocna”

  • Karolina Kowalczyk, Agnieszka Prokurat, Albert Łuczak - II miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II.

  • Karolina Grabska finalistka małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego.   zobacz więcej

  • VI lokata na 44 gimnazja - Ranking gimnazjów powiatu wadowickiego.   zobacz więcej

Rok szkolny 2010/2011

Nasza szkoła uzyskała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.
W całym województwie jest 101 takich placówek, w powiecie wadowickim -12, zaś w gminie Kalwaria oprócz naszej - tylko jedna szkoła może poszczycić sie takim tytułem. Tabliczka Szkoły Odkrywców Talentów, znajdująca się na budynku naszej szkoły jest więc bardzo ważnym, zaszczytnym wyróżnieniem, ale także obowizkiem.

Zobacz szczegóły Rok Odkrywania Talentów MEN    / należy wybrać: woj.małopolskie, powiat wadowicki i ZS nr 7 w Barwałdzie średnim - poniżej fragment uzasadnienia tyułu/

Laureaci:
  • Karol Janicki laureat Małopolskiego Konkursu z Fizyki i Astronomii.
    Dzięki niemu nasze gimnazjum uzyskało tytuł NAJLEPSZEJ SZKOŁY Z MAŁEJ MIEJSCOWOśCI w Małopolskim Konkursie z Fizyki i Astronomii dla Gimnazjalistów.

  • Michał Karamański finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego

  • Karolina Grabska finalistka małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego.

  • Marta Pacut II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczym organizowanym przez Dom Kultury im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Krakowie. Konkurs dotyczył znajomości książek Lucy Maud Montgomery - „Emilka ze Srebrnego Nowiu” i „Emilka dojrzewa”.



„Moja Przygoda w Muzeum”   Toruń 2009

XXXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i  Młodzieży "Moja Przygoda w Muzeum" okazał się wyjtkowym dla jednego z  uczniów naszej szkoły. Damian Leja (lat 12) za swoją pracę „Pokonane zło ” otrzymał nagrodę a jego pracę można było podziwiać w wystawie pokonkursowej.

Pokonane zło

Dodać należy, że na finał konkursu przysłanych zostało do Muzeum Okręgowego w Toruniu około 2400 prac plastycznych z  czego jury przyznało 18 równorzędnych nagród i  24 równorzędne wyróżnienia.

Damianie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.